19 novopozitovnih COVID 19 slučajeva u Ulcinju, ukupno 216 aktivnih

 19 novopozitovnih COVID 19 slučajeva u Ulcinju, ukupno 216 aktivnih

Ilustracija

546 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 registrovano je danas u Crnoj Gori, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje. Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1.715  uzoraka na novi koronavirus.

Od 546 novopozitivnih, 19 je iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno 216 aktivnih slučajeva COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 578 pacijenata iz Ulcinja, dok broj preminulih povezanih sa Covid 19, u ovom gradu iznosi 28.

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića, Rožaja, Bijelog Polja, Mojkovca, Bara i Podgorice od kojih je najstariji imao 91 (1929 godište) a najmlađi 65 godina (1955 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 411 a od početka godine 420.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 334 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10413.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 29577.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5168669175
Bijelo Polje83182055
Nikšić778328341
Bar48757534
Budva4056688
Cetinje38347313
Herceg Novi35931012
Kotor31350110
Berane306131135
Pljevlja24974124
Ulcinj21657828
Mojkovac177645
Tivat17328410
Danilovgrad1503382
Rožaje11698924
Kolašin99854
Tuzi651294
Plav3713511
Andrijevica322165
Petnjica29371
Žabljak211376
Plužine12210
Šavnik730
Gusinje0404
UKUPNO1041318429411
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još