357 novopozitivnih, u Ulcinju pet novih slučaja COVID-a19

 357 novopozitivnih, u Ulcinju pet novih slučaja COVID-a19

izvor Institut za javno zdravlje Crne Gore

Laboratorije Instituta za javno zdravlje (IJZ), druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analize i Institutu dostavile rezultate za 1.362 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 357 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2, podaci su Instituta za javno zdravlje.

Novootkriveni su iz sljedećih opština: Podgorica 127, Nikšić 62, Budva 39, Berane 23, Pljevlja 16, Bijelo Polje 15, Kotor 14, Tivat 13, Bar 11, Cetinje 8, Herceg Novi 7, Ulcinj 5, Kolašin 5, Tuzi 3, Danilovgrad 2, Žabljak 2, Rožaje 1, Andrijevica 1, Plužine 1, Gusinje 1, Šavnik 1

Od jučerašnjeg presjeka prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića koji su imali 69 odnosno 75 godina.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020. iznosi 736, a od početka pandemije 745.

Do 17.30 časova prijavljen oporavak kod 492 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9.474. Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020. godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 55.493.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica475417489167
Bar790193770
Nikšić620695287
Budva453194619
Berane422222852
Cetinje396124429
Bijelo Polje393223172
Kotor292133720
Pljevlja286162331
Herceg Novi219143629
Tuzi1364015
Kolašin1352004
Tivat130102313
Rožaje112141739
Danilovgrad10410735
Ulcinj52109142
Andrijevica4231513
Mojkovac3834810
Plužine37775
Plav2718211
Šavnik17221
Žabljak142206
Gusinje3474
Petnjica21202
UKUPNO947444959736
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još