361 novopozitivni slučaj, u Ulcinju dva nova COVID19 pacijenta

 361 novopozitivni slučaj, u Ulcinju dva nova COVID19 pacijenta

ilustracija

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1249 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovan 361 novopozitivni slučaj infekcije sa SARS-CoV-2.

U Ulcinju je dvoje novopozitivnih. Trenutno je u ovom gradu aktivno 93 slučaja COVID-a19, oporavljeno je 953 pacijenta, dok je broj preminulih 35.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica176
Nikšić62
Pljevlja24
Bar20
Budva15
Berane11
Tivat8
Herceg Novi7
Žabljak7
Tuzi6
Bijelo Polje5
Andrijevica4
Cetinje3
Kotor3
Danilovgrad3
Kolašin3
Ulcinj2
Rožaje1
Mojkovac1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno devet smrtnih ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Bijelog Polja (2), Bara, Rožaja, Petnjice i Berana. Najmlađi preminuli je imao 60 a najstariji 87 godina.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 639 a od početka godine 648.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 327 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9040.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 45423.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica464613438138
Nikšić618563171
Bijelo Polje554177970
Bar537139954
Budva439137914
Cetinje41791324
Berane325191849
Pljevlja267121329
Kotor256104820
Herceg Novi218118226
Tuzi1502845
Rožaje112125536
Danilovgrad1098834
Ulcinj9395335
Tivat8676710
Kolašin841644
Andrijevica2628011
Mojkovac2433810
Plav2317411
Plužine18645
Šavnik15121
Žabljak142026
Petnjica71012
Gusinje2434
UKUPNO904035420639
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još