465 novopotizivnih, u Ulcinju pet

 465 novopotizivnih, u Ulcinju pet

foto Institut za javno zdravlje

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1943 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 465 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

U Ulcinju je danas pet novoinficiranih. Aktivno je 36 slučaja COVID19, dok je broj oporovaljenih pacijenata 1025.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica179
Nikšić72
Bar37
Pljevlja31
Budva28
Berane22
Bijelo Polje17
Cetinje16
Herceg Novi12
Tivat11
Danilovgrad9
Rožaje6
Kotor6
Ulcinj5
Tuzi4
Plav3
Andrijevica3
Kolašin2
Plužine1
Mojkovac1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljen jedan smrtni ishod povezan sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara koji je imao 70 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 673 a od početka godine 682.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 213 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9059.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 48247.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica450014640149
Bar721149559
Nikšić680597377
Bijelo Polje457194972
Budva455154417
Cetinje44396826
Pljevlja366128029
Berane349201451
Kotor239113320
Herceg Novi176128827
Tuzi1343415
Danilovgrad1149424
Kolašin1071724
Rožaje77132836
Tivat7385011
Ulcinj36102536
Mojkovac3133910
Andrijevica2429011
Plav2217911
Šavnik18151
Plužine15705
Žabljak152036
Petnjica71082
Gusinje0454
UKUPNO905938191673
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još