522 novopozitivna slučaja COVID19, tri iz Ulcinja

 522 novopozitivna slučaja COVID19, tri iz Ulcinja

monstat

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1813 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 522 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Od 522 novopozitivna slučaja, tri su iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno 95 aktivnih  slučaja COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 953 pacijent, dok broj preminulih povezanih sa Covid 19 iznosi 36.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica190
Nikšić67
Budva47
Berane45
Bar41
Pljevlja27
Bijelo Polje17
Cetinje16
Kotor15
Rožaje12
Herceg Novi11
Tuzi9
Tivat8
Kolašin4
Danilovgrad3
Ulcinj3
Mojkovac2
Plav2
Petnjica2
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četiri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Ulcinja, Tivta, Bara i Nikšića. Najmlađi preminuli je imao 52 a najstariji 92 godine.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 643 a od početka godine 652.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 311 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9247.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 45945.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica471213554138
Nikšić612570172
Bijelo Polje571177970
Bar557141955
Budva471139414
Cetinje42592124
Berane370191849
Pljevlja272123529
Kotor258106120
Herceg Novi210120126
Tuzi1502935
Rožaje124125536
Danilovgrad1188854
Ulcinj9595336
Kolašin881644
Tivat8177911
Andrijevica2728011
Mojkovac2633810
Plav2517411
Plužine18655
Šavnik15131
Žabljak132036
Petnjica91012
Gusinje0454
UKUPNO924735731643
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još