Budućnost i dalje nepobjediva, Mornar pao u “Morači”!

FOTO Buducnost Voli

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Mornar u Podgorici 81:74 u debiju 10. kola regionalne ABA lige.

Jako zanimljiv meč viđen je u “Morači”, a Budućnost je zadržala maksimalan učinak ove sezone u ABA ligi.

Mornar je sjajno odigrao prvu četvrtinu, nakon koje je imao plus 10, 17:27. Ipak, Budućnost je uzvratila u drugom periodu, uspjela i da povede, ali su gosti otišli sa prednošću 43:45.

Imao je Mornar konstantno vođstvo u trećoj dionici koje se kretalo od četiri, pet poena viška, ali se Budućnost opet probudila u finišu i u posljednji period ušla sa prednošću 63:59.

Velika borba viđena je u odlučujućem periodu. Ipak, Budućnost je svoje iskustvo i dobru fornu u regionalnom takmičenju pokazala upravo u odlučujućim momentima.

“Plavi” su odigrali zrelo u poslednjih par minuta i na kraju došli do još jednog trijumfa.

Najbolji u ekipi Budućnosti bio je Džastin Kobs sa 19 poena, Vili Rid je imao 18, a Zoran Nikolić 11.

Kod ekipe Mornara istakao se Džejkob Pulen sa 17 poena, dok su po 10 postigli Milko Bjelica i Keni Gabrijel.

Budućnost sada ima skor od sedam pobjeda, ali i tri meča manje, dok je Mlornar upisao drugi poraz uz osam pobjeda.