Danas 558 novopozitivnih, od toga 15 iz Ulcinja

 Danas 558 novopozitivnih, od toga 15 iz Ulcinja

foto : Pixabay

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1769 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 558 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Od 558 novopozitivnih, 15 je iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno 214 aktivnih  slučaja COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 787 pacijenata, dok broj preminulih povezanih sa Covid 19 iznosi 35.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica276
Nikšić69
Berane41
Bijelo Polje28
Cetinje24
Tivat20
Kotor17
Herceg Novi17
Ulcinj15
Bar12
Tuzi10
Pljevlja7
Budva6
Plužine5
Danilovgrad3
Mojkovac3
Andrijevica2
Rožaje1
Plav1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 10 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bijelog Polja (2), Budve, Kotora, Bara, Nikšića, Andrijevice, Berana, Cetinja i Podgorice. Najstariji preminuli je imao 86 godina a najmlađi 41 godine (1979 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 557 a od početka godine 566.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 593 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10545.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 40165.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica461211161111
Nikšić832465361
Bijelo Polje801141064
Kotor58160518
Bar578105048
Budva54898314
Herceg Novi42782120
Berane421163043
Cetinje37374321
Pljevlja270102227
Ulcinj21478735
Rožaje166114032
Danilovgrad1527023
Tuzi1342304
Mojkovac10324010
Tivat9366410
Kolašin781474
Plužine42291
Andrijevica312599
Plav2516411
Petnjica23701
Žabljak221806
Šavnik1490
Gusinje5404
UKUPNO1054528739557

Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još