Pojačan nadzor pekara

ilustracija
Tržišna inspekcija će tokom februara obavljati pojačani nadzor kod svih preduzeća koja se bave proizvodnjom i prometom na veliko i malo pekarskih proizvoda, u skladu sa Zakonom o zanatstvu, Zakonom o unutrašnjoj trgovini i Zakonom o zaštiti potrošača, saopštili su iz Uprave za inspekcijske poslove.
Kako ističu u saopštenju, skreće se pažnja svim privrednim subjektima da su dužni da posjeduju prijavu organu lokalne uprave nadležnom za poslove privrede za obavljanje zanata, kao i da na pravilan način vode evidencije o nabavci i prodaje robe.
” Predmet ovih kontrola biće isticanje cijena pekarskih proizvoda – način isticanja i pridržavanje istaknutih cijena, izdavanja računa potrošaču, vođenje evidencije prigovora potrošača i dr. Kada su u pitanju prava potrošača, podsjećamo građane na platformu potrošač.me na kojoj mogu saznati više o svojim pravima, postavljati pitanja ili podnijeti žalbu, ” saopštili su iz UIP.