IZJ: 520 novopozitivnih, sedam iz Ulcinja

 IZJ: 520 novopozitivnih, sedam iz Ulcinja

monstat

520 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 registrovano je danas u Crnoj Gori, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje. Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1.510 uzoraka na novi koronavirus.

 Od 520 novopozitivnih,sedam je iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno 187 aktivnih slučajeva COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 726 pacijenata, dok broj preminulih povezanix sa Covid 19 iznosi 31.

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Rožaja, Berana, Nikšića i Kotora od kojih je najstariji imao 89 (1937 godište) a najmlađi 56 godina (1964 godište). Smrtne slučajeve su prijavile opšte bolnice u Beranama (2), Kotoru i Nikšiću kao i Klinički centar Crne Gore. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 465 a od početka godine 474.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 645 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10996.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 33836.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5038841683
Bijelo Polje94196359
Nikšić847376347
Bar59971839
Budva49576311
Herceg Novi44646815
Kotor41356115
Berane358140638
Cetinje35358715
Pljevlja30082225
Tivat23235510
Mojkovac210728
Ulcinj18772631
Danilovgrad1484552
Rožaje85105830
Kolašin771214
Tuzi771674
Andrijevica492257
Plav4214411
Žabljak351426
Petnjica29521
Plužine21230
Šavnik940
Gusinje5404
UKUPNO1099622051465
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još