U Ulcinju 47 aktivnih slučaja COVID-a19, danas četiri nova

 U Ulcinju 47 aktivnih slučaja COVID-a19, danas četiri nova

foto IJZ

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1627 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 435 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Četiri novopozitivna su iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno 47 aktivnih  slučaja COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 1008 pacijenata, dok broj preminulih povezanih sa Covid 19 iznosi 36.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica145
Nikšić89
Bar56
Budva51
Tivat16
Kotor14
Pljevlja12
Bijelo Polje10
Herceg Novi10
Danilovgrad7
Cetinje6
Kolašin5
Berane4
Ulcinj4
Andrijevica2
Tuzi1
Mojkovac1
Petnjica1
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice i Nikšića. Preminuli su imali 66 odnosno 65 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 668 a od početka godine 677.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 619 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8901.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 47404.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica446714352147
Nikšić694586677
Bar619149457
Budva496147216
Bijelo Polje489189772
Cetinje43694726
Pljevlja357124129
Berane312200951
Kotor228111620
Herceg Novi175126827
Tuzi1323295
Danilovgrad1069274
Kolašin1021714
Rožaje63132536
Tivat5584111
Ulcinj47100836
Mojkovac3033910
Andrijevica2029011
Plav1917911
Šavnik18151
Plužine15695
Žabljak152036
Petnjica61082
Gusinje0454
UKUPNO890137511668
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još