U Ulcinju 9 novopozitivnih, ukupno aktivno 194 slučaja COVID19

 U Ulcinju 9 novopozitivnih, ukupno aktivno 194 slučaja COVID19

Ilustracija

427 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 registrovano je danas u Crnoj Gori, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje. Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1.360 uzoraka na novi koronavirus.  

Od 427 novopozitivnih, 9 je iz Ulcinja. Jedan pacijent  iz ovog grada je preminuo. U Ulcinju je trenutno 194 aktivnih slučajeva COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 747 pacijenata, dok broj preminulih povezanih sa Covid 19 iznosi 33.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica114
Nikšić74
Bijelo Polje54
Budva39
Pljevlja29
Berane27
Herceg Novi18
Bar13
Rožaje13
Ulcinj9
Kotor7
Tuzi7
Cetinje6
Tivat6
Mojkovac5
Kolašin3
Danilovgrad2
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Ulcinja, Bara (2), Nikšića i Kotora od kojih je najstariji imao 86 (1934 godište) a najmlađi 54 godine (1966 godište). Smrtne slučajeve su prijavili KCCG (3) i OB Bar (3). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 478 a od početka godine 487.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 688 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10910.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 34881.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4728904886
Bijelo Polje98498559
Nikšić830392348
Bar60675541
Budva55878111
Herceg Novi46150516
Kotor44357516
Berane400143039
Cetinje34462016
Pljevlja30885325
Tivat24336110
Mojkovac202978
Ulcinj19474733
Danilovgrad1584932
Rožaje101105830
Tuzi851734
Kolašin831234
Andrijevica432317
Plav4214411
Žabljak301476
Petnjica28531
Plužine25231
Šavnik940
Gusinje5404
UKUPNO1091023169478
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još