U Ulcinju aktivno 92 slučaja COVID-a19, danas četiri nova

 U Ulcinju aktivno 92 slučaja COVID-a19, danas četiri nova

ilustracija

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1296 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 436 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

OD 436 novopozitivnih , četiri su iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno aktivno 92 slučaja COVID-a19, oporavljeno je 1031 pacijent, dok je od broj preminulih 36.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica168
Bar70
Nikšić55
Berane32
Tivat21
Pljevlja18
Danilovgrad14
Herceg Novi11
Rožaje10
Cetinje8
Budva7
Kotor6
Tuzi6
Ulcinj4
Andrijevica3
Plav2
Kolašin1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno šest smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara (3), Nikšića (2) i Tivta od kojih je najmlađi imao 59 a najstariji 81 godinu. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 709 a od početka pandemije 718.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 325 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9436.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 51596.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica471315919162
Bar878163267
Nikšić596647782
Bijelo Polje442202372
Budva438171118
Berane404209052
Cetinje325117628
Kotor298118220
Pljevlja296146729
Herceg Novi164135828
Tuzi1473605
Rožaje145132938
Kolašin1301724
Tivat11190713
Danilovgrad10910094
Ulcinj92103136
Andrijevica3729712
Mojkovac3434210
Plužine25715
Plav2218111
Šavnik14201
Žabljak122136
Petnjica41152
Gusinje0454
UKUPNO943641127709

Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još