U Ulcinju danas 12 novoinficiranih

 U Ulcinju danas 12 novoinficiranih

ilustracija

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1385 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 457 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Od 457 novopozitivnih, 12 je iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno aktivno 43 slučaja COVID-a19, broj oporavljenih pacijenata je 1149.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica157
Nikšić73
Budva49
Tivat31
Rožaje22
Kotor17
Berane17
Pljevlja17
Cetinje16
Bar15
Bijelo Polje13
Ulcinj12
Herceg Novi5
Žabljak4
Danilovgrad3
Plav3
Tuzi1
Andrijevica1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena tri smrtna ishoda povezana sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2) i Pljevalja 66, 67 i 79 godina starosti. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 796 a od početka pandemije 805.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 384 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 7402.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 61659.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica319921340183
Nikšić757769595
Bijelo Polje502242776
Budva420245320
Kotor368155323
Berane295251354
Herceg Novi295163033
Cetinje268156231
Tivat238117815
Bar215273479
Pljevlja193185533
Danilovgrad12512327
Rožaje116154541
Tuzi894886
Kolašin763004
Mojkovac5835310
Plav4921211
Ulcinj43114943
Andrijevica3436213
Plužine301035
Žabljak192396
Petnjica51283
Gusinje4504
Šavnik4361
UKUPNO740253137796
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još