U Ulcinju jedan novoinficirani, u CG 258, preminulo sedam osoba

 U Ulcinju jedan novoinficirani, u CG 258, preminulo sedam osoba

foto IJZ

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1096 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 258 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Od tog broja jedan novopozitivni je iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno aktivan 91 slučaj COVID19, dok je broj oporavljenih 953.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica109
Nikšić53
Bar27
Pljevlja16
Herceg Novi13
Tivat10
Berane9
Danilovgrad6
Tuzi5
Bijelo Polje3
Andrijevica2
Budva1
Cetinje1
Kotor1
Ulcinj1
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Bara (2), Berana, Plužina i Kotora od kojih je najstariji imao 90 a najmlađi 54 godine (rođen 1966).

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 628 a od početka godine 637.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 580 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8830.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 44542.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica441513224134
Nikšić624550371
Bijelo Polje570175668
Bar511137953
Cetinje45685224
Budva440134514
Berane368186348
Kotor256102721
Herceg Novi236114724
Pljevlja232121329
Tuzi1362785
Danilovgrad1098514
Rožaje104125535
Ulcinj9195335
Tivat8175510
Kolašin791644
Mojkovac2433510
Andrijevica2227811
Plav2217311
Plužine18605
Šavnik1891
Petnjica9951
Žabljak72026
Gusinje2434
UKUPNO883034760628
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još