Ulcinj: 19 novoinficiranih, aktivno 182 COVID19 slučaja

 Ulcinj: 19 novoinficiranih, aktivno 182  COVID19 slučaja

monstat

Do 17:30 sati, prijavljen je oporavak kod 492 pacijenta. Devet osoba je preminulo.

508 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 registrovano je danas u Crnoj Gori, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje. Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1.627 uzoraka na novi koronavirus.

 Od 508 novopozitivnih,19 je iz Ulcinja. U Ulcinju je trenutno 182 aktivnih slučajeva COVID 19. Od početka juna oporavljeno je 724 pacijenata, dok broj preminulih povezanix sa Covid 19 iznosi 31.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica203
Nikšić78
Bar29
Kotor28
Herceg Novi28
Pljevlja24
Ulcinj19
Tivat18
Berane18
Rožaje14
Budva13
Cetinje13
Žabljak8
Bijelo Polje3
Danilovgrad3
Tuzi3
Andrijevica3
Petnjica2
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 10 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Mojkovca (2), Andrijevice, Rožaja, Bara, Nikšića i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 83 (1937 godište) a najmlađi 70 godina (1950 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 460 a od početka godine 469.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi         11126.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 33316.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5296802282
Bijelo Polje89794859
Nikšić839370246
Bar58869039
Budva51771011
Herceg Novi44744015
Kotor40856114
Cetinje35158215
Berane324140537
Pljevlja28880925
Mojkovac210708
Tivat20435510
Ulcinj18272431
Danilovgrad1454392
Rožaje102104229
Tuzi811574
Kolašin731214
Andrijevica452257
Plav3514411
Žabljak351426
Petnjica25521
Plužine20220
Šavnik940
Gusinje5404
UKUPNO1112621406460
Avatar

Portal Ulcinj

Pročitajte još